Nihat’ın Başarı Hikayesi: Keyif Alarak 18 Kilo!

Nihat

- 18 kg (40 lbs)

Nihat’ın hikayesi, artık kilolu olmaktan çok sıkıldığını farkedince başlamış. Aynı dönemde başına gelen öğretici bir olay da onu kilo verme konusunda motive etmiş ve bu yolculuğa koyulmuş.

Nihat, Fitwell ile yolculuğuna başladığından tam 18 kilo verdi ve yağ oranını %32'den %15'e düşürdü. Tabii ki ilk başta zorlandığı, hatta bırakmayı düşündüğü anlar olmuş. “Bırakırsam kendime ihanet etmiş gibi hissetmekten korktum ve bırakamadım” diyor. Rahat hareket edebilmenin tadını aldığındaysa Fitwell ile spor yapmak onun için vazgeçilmez olmuş.

“İlk başlarda eziyet gibi geliyordu ama hareketli hayat yaşam kalitem çok artırınca keyif almaya başladım.”

 

Nihat’ın Başarı Hikayesi: Keyif Alarak 18 Kilo!

Fitness yolculuğunda, amaç kilo vermekse çevrenin desteği çok önemlidir. Arkadaşlarının gaza getirmesi çok işe yarar. Fakat Nihat için işler çok da kolay olmamış. Arkadaşları destek olmaktan ziyade “Bu iş evde olmaz. Boşuna uğraşıyorsun” gibi laflar etmişler. Peki sizce Nihat bunlara kulak asmış mı? Yanıtı biliyorsunuz, tabii ki hayır! O, iradesini kullanarak yolundan dönmemiş ve kısa zamanda sonuç görmeye başlamış. Hatta evde çalışmak spor salonunda çalışmaktan daha da keyifli hale gelmiş onun için…

“Bilimsel spor yapmak, body salonlarında spor yapmaktan kat kat iyi. Kendi playlist’in eşliğinde bir başka keyifli bu işler.”Nihat, başarılı kilo verme yolculuğunun sonunda şimdi atletik bir delikanlı. Cazibesinin arttığına hiç şüphemiz yok! Onun için konu daha çekici olmakla sınırlı değil elbette. Nihat, artan yaşam kalitesinin çok daha kıymetli olduğunu anlamış: “Kilo vermekten öte vücudunuzdaki kas kütlesi artıp yağ kütlesi azaldıkça kıyafet almak da, yürümek de, nefes almak da bi başka keyifli oluyor.“

İlerledikçe işler kolaylaşıyor

Fitness yolculuğunda ilerledikçe yalnızca hareket etmek değil, diyet yapmanın kendisi de kolaylaşıyor. İnsan iradesini daha kolay kontrol edebiliyor ve diyet yapmak kendiliğinden sağlıklı yeme biçimine dönüşüyor. “Beş dakikalık keyif için tatlı veya yağlı bir yemekle bütün emeğimi çöpe atmamalıyım diye motive ediyordum ilk başlarda kendimi. Artık canım bile çekmiyor ne hikmetse.”

Sporun strese iyi geldiğini hep söyleriz, işte Nihat da bunun canlı kanıtlarından birisi:

“Bilmiyorum ne kadar doğrudur ama stres ve sinir azaldı hayatımda. Spor yapınca keyfim yerine geliyor.”

Fitwell’in koçluğunda kendi iradesinin gücüyle tanışan Nihat, yeni zevkler de keşfetmiş. Kıyafet almak bunlardan biri. Erkekler için kıyafet almak, çoğunlukla keyifli bir işten ziyade yapılması gereken bir iştir ve bir an önce bitirmek ister insan. Nihat, kilolarını verdikten sonra kıyafet almanın ne kadar keyifli olduğunun tadına varmış.

“Artık kıyafet almaya gitmek bir zevk oldu. Eskiden sadece vücudumu örtmek için kıyafet alıyormuşum artık keyfime göre!”

Fitwell’i şimdi herkese tavsiye eden Nihat, istikrarın şart olduğunu vurguluyor. Kilo verme ve çekici bir vücuda kavuşma yolculuğuna yeni başlayanlara da bir sözü var:

“Elindeki o kolayı bırak ve hemen telefonuna Fitwell’i indir!”

Nihat’ın hikayesi eğer sana da ilham verdiyse, hemen bugün Fitwell Premium'u deneyerek başlayabilirsin.

Senin de paylaşmak istediğin bir başarı hikayen varsa bize gönder, biz de Fitwell ailesi ile paylaşalım. Hatta ailemizin bir parçası olduğun için sana bazı hediyeler de göndereceğiz!

Paylaştığınız başarı hikayeleri, her geçen gün daha iyi bir uygulama olmamız için bize de ilham veriyor.

Her gün daha başarılı, her gün daha fit!

 
 

Ready to start your changes

To start your transformation with your favourite Fitwell coach, download or launch our app.

Batikan Erdogan