Arzu’nun Başarı Hikayesi: Tek Başına 1 Yılda 14 Kilo!

Arzu

- 14 kg (30 lbs)

Arzu, tamamen kendi imkanlarını ve Fitwell’i kullanarak hedefine ve kalıcı mutluluğa ulaşan üyelerimizden biri. Arzu’nun kilo verme deneyimini tarif ettiği cümleyi çerçeveletip assak yeridir:

”İnce görünmek dünyadaki en lezzetli yemekten daha güzel diyebilirim.“

‘Kilo vermenin yaşı yoktur’ sözüne canlı örnek olan Arzu, 40'lı yaşlarında yalnızca Fitwell’in desteği ve kendi iradesiyle tam 14 kilo vermeyi başarmış. Fitwell’i hem spora motive ediyor olması hem de düzenli su içmesini sağladığı için beğeniyor.

 

Arzu’nun Başarı Hikayesi: Tek Başına 1 Yılda 14 Kilo!

Arzu’nun kilo verme kararını vücudunun göstermeye başladığı sağlıksız sinyaller etkilemiş: “Yürürken çok zorlanıyordum. Nefes nefese kalıyordum. Dizlerim ağrıyordu ve taşımıyordu artık”. İstediği kıyafetin içine girememek herkesi, özellikle de kadınları çok etkiler. Arzu için de aynısı olmuş, sevdiği kıyafetleri giyememek giderek daha fazla moralini bozmaya başlamış.

Bir sabah bu gidişatı değiştirme isteğiyle uyanan Arzu, başlama kararını vermiş ve kendisine bir yardımcı olarak gördüğü Fitwell’i telefonuna yüklemiş. İlk başlarda ihtiyaç duyduğu desteği mobil koçundan aldığını paylaşıyor: “Fitwell beni her gün motive ediyordu, gönderdiği bildirimlerle su içmem ve hareketsiz kalmamam için uyarıyordu.”

Fitwell’in öğün tavsiyelerine de uyarak aç kalmadan güzel ve sağlıklı beslenmenin tadını çıkardığını anlatan Arzu, pahalı spor salonlarına gitmeden spor yapmanın da mümkün ve etkili olabildiğini keşfetmiş: “Öyle pahalı spor salonlarına gitmedim, sabahları sahil kenarında her gün tempolu yürüdüm, belediyenin spor aletlerinde çalıştım ve bunu her gün yapmaya başladım.”

Yalnız ve güçlü!

Spor konusunda motivasyon ve devamlılık, sürecin başarısını belirleyen en büyük etkendir. Arzu tek başına koyulduğu bu mücadele yolunda iradesini kullanırken Fitwell’in koçluğuyla da motive olmuş.

“Spora gitmediğim, oturduğum zamanlarda Fitwell beni uyarıyordu. Motivasyonumda çok etkisi olduğu için teşekkür ederim.”

Arzu’nun hikayesinde motivasyonun anlamlı bir yeri var çünkü ne yazık ki o da pek çok insan gibi çevresinden aradığı desteği bulamamış: “Çevremin bana karşı tavır aldığı hissediyordum. Sanki kimse başarmamı istemiyordu, ben kilo verdikçe de yeter yüzün küçüldü hasta gibi duruyorsun şeklinde tepkileriyle karşılaştım. Üstelik çok kilolu değildim, hedefim sadece eski kiloma dönmekti. Kimseyi dinlemedim ve yoluma devam ettim!”

Kilo vermek herkesin hayal ettiği fakat yalnızca gerçekten isteyenlerin başardığı bir şeydir. Başkalarının başarılarına tahammül edemeyenler de her zaman yolumuza çıkabilir. Arzu’nun yaptığı gibi onlara kulak asmayıp bildiğin yolda ilerlemek yapabileceğin en şey. Kimsenin desteğini görmüyor musun? Akıllı koçun Fitwell sana fazlasıyla yeter!

Kendi yolculuğunda morale çokça ihtiyacı olan Arzu’nun en çok hoşuna giden şey de koçunun samimi dili olmuş.

“Fitwell’in en sevdiğim özelliği, espirili bir şekilde beni uyarması.”

Tatlı krizlerine karşı beynini kandırmış

İradesinin en çok sınandığı anları tatlı krizleri olarak anlatıyor Arzu. Ancak o kendisine has bir yöntemle bu krizleri de atlatmayı başarmış. “Tatlı isteğim çok oluyordu onu da beynimle küçük oyunlar oynayarak hallettim. Nefsimi kandırmayı başardım aslında. ‘Ben bu tatlıyı yedim üzerine de su içtim, tadı ağzımdan gitti, zaten tadını biliyorum’ diyip beynimi kandırıyordum.

*Gerçekten de yaratıcı bir yöntem! Biz buna literatürde ‘Beynini hack’lemek’ diyoruz. Arzu’da çalıştıysa sende neden çalışmasın? Bir dahaki sefere canın tatlı istediğinde bu yöntemi denemeye ne dersin? İşe yaradığını görürsen yorum yaz lütfen!

1 yıldır kilo verme yolculuğu devam eden ve koçu olarak Fitwell’i yanından eksik etmeyen Arzu sonunda 14 kilo vermeyi başarmış. Tabii ki hayatında çok şey değişmiş: “Öncelikle yeme alışkanlığım değişti. Spor artık hayatımda hep olacak, boş vakitlerimi yürüyüş ve yüzme gibi aktivitelere ayırıyorum.” diyor ve en çok duymak istediğimiz şeyi söylüyor:

“Nefes nefese kalmıyorum… Giyimim, kıyafetlerim, her şey değişti. Artık daha fit ve enerjik biriyim ve kendime inanılmaz güvenim geldi.”

Arzu’nun hikayesi sadeliği ve samimiyetiyle yaşamın içinden geliyor… Onun gibi bu yolu yalnız yürüyen ve desteğe ihtiyaç duyan nice insan var… Belki sen de onlardan birisin… Öyleyse Arzu’nun hikayesi sana ilham olsun ve başlamak için daha fazla bekleme. Mobil koçun tabii ki ihtiyaç duyduğun her zaman yanında olacak!

Arzu’nun hikayesi eğer sana da ilham verdiyse, hemen bugün Fitwell Premium'u deneyerek başlayabilirsin.

Senin de paylaşmak istediğin bir başarı hikayen varsa bize gönder, biz de Fitwell ailesi ile paylaşalım. Hatta ailemizin bir parçası olduğun için sana bazı hediyeler de göndereceğiz!

Paylaştığınız başarı hikayeleri, her geçen gün daha iyi bir uygulama olmamız için bize de ilham veriyor.

Her gün daha başarılı, her gün daha fit!

 
 

Ready to start your changes

To start your transformation with your favourite Fitwell coach, download or launch our app.

Batikan Erdogan